Yağ ve Filtre Değişimi

Yağ ve Filtre Değişimi;

Anka Oto Lastik; Motor yağı, motorun yaşam kaynağıdır. Motor yağı, kaputun içindeki motorun altında, yağ karterinde bulunuyor. Motor, hareket eden bir sürü parçaya sahip bu nedenle motor yağı ile kayganlaştırılmalıdır, aksi takdirde parçalar birbirine zarar verecektir. Filtre yağı tozlardan korur ve temiz kalmasını sağlar. Filtre düzenli olarak değişmezse yağ kirlenecek ve içinde tortularla kirlenecektir.


Motor yağı aracın motorunun aşınmadan çalışabilmesi için gerekli olan sıvıdır. Bu yağ olmadığında ya da özelliği kalmadığında motorda sorunlar meydana gelir. Yağ devir daim oldukça çeşitli yabancı maddelerle dolabilir. Bu maddeler toz olabilir. Bu toz ve diğer yabancı maddelerin bir şekilde tekrar kullanılması gerekir. Ancak bu tekrar kullanma yağın tamamen boşaltılıp tekrar doldurulması ile olmaz. Yağın otomatik olarak filtre edilmesi gerekir. Bunun için tüm motorlu araçlarda bir parça bulunur. Bu yağ filtresidir. Bu nedenle yağ filtresi nedir denildiğinde ilk akla gelen cevap yağı süzen parçadır. Yağ devir daim olduğunda bu filtreden geçer. Böylece yağ tekrar tekrar kullanılabilir hale gelir.


Yağ değişimi ve yağ filtresi değişiminde bizim tavsiyelerimiz:

En iyisi yetkili servisinizin belirlediği bakım zamanlarını uygulamanız
Biz, yağ değişimini ve yağ filtresi değişimini her 6.500km’de ya da dört ayda bir yapmanızı tavsiye ediyoruz.
İki yılda bir komple motor temizliği yaptırın. Eğer araba kullanırken yolda yağ görürseniz, hemen aracınızı muayeneye götürün. Düşük seviyede yağ ile araba kullanmak, büyük kazalara yola açar.

ETİKETLER: araba , yağlama , viskozite , otobüs , araç bakımı , delvac , bakım , castrol , otomobil , akışkan , kendiniz yapın , motoryağı , sentetik , tamir , elf , yağ , motor ömrü , vizkozite , motor yağı , kamyon , servis , madeni, yağ,motor yağı,yağ değişimi,motor yağı değişimi,yağ filtresi,yağ filtresi değişimi,yağ filtresi ne zaman değişir,yağ filtresi kaç binde değişir ...

 

İLETİŞİM

anka oto lastik Beylikdüzü

Yakuplu Köyü Yolu,
Hürriyet Bulvarı No:37/a
Beylikdüzü İstanbul/TÜRKİYE
T. +90 212 876 85 28
F. +90 212 876 85 28